Czy jest nowe prawo jak znaleźć kardiologa? - zdrowie uroda

kardiolog cieszyn

Zła dieta siedzący tryb życia nie

Często się mówi, że człowiek ma tylko jedno życie i zdrowie. Jeżeli chodzi o życie, to raczej nie znajdzie się osoba, która by to podważała. Natomiast nie wszyscy podchodzą w ten sposób do swojego zdrowia, a powinni. W obecnych czas

Czy jest nowe prawo jak znaleźć kardiologa? - zdrowie uroda kardiolog cieszyn
ach mamy dostęp do bardzo zaawansowanej medycyny, która leczy choroby nieuleczalne jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jednakże z postępem techniki, nie tylko tej medycznej, przybywa coraz więcej chorób cywilizacyjnych. Choroby kardiologiczne występują coraz częściej wśród ludności krajów rozwiniętych. Zła dieta, siedzący tryb życia nie wpływa korzystnie na nasze serce i układ krwionośny. To prawda, że medycyna potrafi poradzić sobie z większością takich przypadków, ale nastawienie społeczeństwa do badań jej w tym nie pomaga. Mało kto myśli o profilaktyce i z własnej woli wykonuje kontrolne EKG lub odwiedza kardiologa. Na wizytę u lekarza przeważnie wybierają się ludzie, którzy już są do tego zmuszeni np. w wyniku przebytego zawału. Wielu ludzi mogłoby przedłużyć swoje życie, gdyby tylko w odpowiednim momencie zainteresowało się stanem swojego zdrowia, a nie czekało do ostatniej chwili.


Właściwie każdym wieku powinno się dbać

Zarówno młodzi jak i starsi ludzie miewają problemy zdrowotne. Właściwie każdym wieku powinno się dbać o zdrowie. Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć, jednak nie zawsze się to udaje. Kiedy mamy problemy z sercem, kardiolog powinien stale kontrolować nasz stan zdrowia. Nieregularna praca serca, zawał serca lub inne groźne czynniki są chlebem powszednim lekarza zajmującym się jednym z najważniejszych organów jaki posiadamy.

Kiedy zaczynamy nową pracę, nasz pracodawca zleca nam rutynowe badania u lekarza medycyny pracy. Wykonuje się wtedy także badanie ekg, które pokaże, czy nasze serce pracuje prawidłowo. Bada się też wtedy m.in. wzrok, słuch, a czasami robi się też psychotesty.

Medycyna coraz to bardziej się rozwija. W dzisiejszych czasach przeszczepy serca są na porządku dziennym. Lekarze transplantolodzy są dobrze wyspecjalizowani i potrafią skutecznie wykonywać nawet tak skomplikowane operacje.

Mamy tylko jedno serce i warto o nie dbać. Zdrowa dieta i aktywny tryb życia jest wskazany w celu utrzymania dobrej kondycji fizycznej.


O jakich badaniach profilaktycznych powinny pamiętać osoby po 40stce?

Wielu ludzi nie przepada za chodzeniem do lekarza. Długi czas oczekiwania, a potem równie długie kolejki w przychodni nie napawają optymizmem. Raz do roku warto jednak zagryźć zęby i wykonać serię badań profilaktycznych. Większość chorób wykrytych we wczesnym stadium rozwoju jest bowiem uleczalna. Badania prewencyjne mają szczególne znaczenie w określonym wieku. O czym nie powinny zapomnieć osoby po 40 roku życia?

Podstawowe badania

Szeroko rozwinięta medycyna pozwala dziś na wykonanie szeregu badań. W podstawowej grupie znalazły się m.in.:
- morfologia krwi;
- badanie na poziom cukru;
- badanie moczu;
- badanie kału;
- pomiar ciśnienia;
- u kobiet cytologia;
- u palaczy rentgen klatki piersiowej.

Dla pacjentów po 40-stce

Ci, którzy przekroczyli magiczny próg 40 roku życia, powinni udać się do kardiologa i gastrologa. Ten pierwszy zleci zrobienie EKG serca (powtarza się je średnio co 3 lata), u tego drugiego będzie konieczna gastroskopia, aby skontrolować funkcjonowanie układu pokarmowego. Do innych badań należą: lipidogram, USG brzucha, hormony tarczycy, badanie na gęstość kości.


Badania kardiologiczne (ekg)

Dzisiejsza medycyna pozwala na wykonywanie badań opartych o elektrokardiogram, w skrócie ekg, jest to wypróbowana i przetestowana metoda diagnostyki kardiologicznej. Ta procedura rejestruje krzywe napięcia serca w spoczynku. Każde włókno mięśnia sercowego jest pobudzane energią elektryczną - począwszy od zegara serca (węzeł zatokowy) - tak że następnie kurczy się. Napięcie na powierzchni ciała można wywodzić z pobudzenia wszystkich włókien mięśnia sercowego. W zależności od czasu uzyskuje się tzw. 12-kanałowe ekg, z którego kardiolog może uzyskać informacje o różnych chorobach serca, zaburzeniach krążenia i zaburzeniach rytmu.

Rocznie wykonuje się około 8500 spoczynkowych elektrokardiogramów. Dane są przechowywane we własnym systemie informatycznym kliniki. Każdy lekarz może stamtąd przywołać dane. Oznacza to, że elektrokardiogramy, które zostały zarejestrowane w różnych momentach w czasie, mogą być również bezpośrednio porównane i dostarczają lekarzowi prowadzącemu cennych informacji.

Procedura badania: EKG spoczynkowe wykonuje się w pozycji leżącej. W przypadku odsłoniętej górnej części ciała do pacjenta przyłożonych jest łącznie 12 elektrod przy użyciu podciśnienia. Po kilku sekundach urządzenie odczytuje napięcia i test jest zakończony.



© 2019 http://zdrowie-uroda.remontdomu.bydgoszcz.pl/